Frank Weisse interaktivní autorské experimentální čtení, dílna pro dospělé i děti

Interaktivní experimentální čtení znamená, že součástí čtení je i kurz intuitivního psaní.
Intuitivní psaní je kurz, kde se opravdu nenaučíte psát detektivky.
Autor se zabývá metodami intuitivního psaní, které mohou vést k
neočekávaným výsledkům. Jak ukazuje zkušenost, účastníci tvoří texty, které je překvapí.
Literatura se od „1968 do současnosti“ změnila. Nejen slova přeskakují z jednoho řádku na druhý. To, co bylo kdysi pravdou, se nyní stává absurdním. Literatura reaguje na životní podmínky.
Vystoupí Frank Weisse, německý spisovatel, který přečte texty v češtině a občas zahraje na dřevěné flétny a kytaru.
Žádáme účastníky, aby si přinesli psací potřeby (psací blok nebo sešit, propisovací tužku).
Čtení a workshop jsou vhodné i pro děti, které se zajímají o literaturu a umí již psát.

Frank Weisse se narodil, vyrostl a studoval v Německu. Studoval
literaturu, věnoval se psychologii, absolvoval v oboru literární věda. Frank je certifikovaný kulturní manažer a školil se mj. na Mezinárodní teatro-terapeutické konferenci v Olomouci.
Pracuje jako performer, hudebník, kulturní manažer, učitel německého jazyka (vyučování pomocí divadelních technik). Píše povídky, básně, pohádky a scénáře.
Frank je iniciátorem, scenáristou a hercem prvního experimentálního dokumentárního filmu s tzv. neviditelným divadlem. Film „Inner noise“ dokumentuje situace v pohraničním městě Görlitz (DE) – Zgorzelec (PL) v době pohraničních kontrol.
Vede workshopy intuitivního psaní, improvizačního divadla a divadelní dílny s alternativními a experimentálními formami divadla (jako např. „Divadlo Utlačovaných“) v mezinárodních projektech v různých státech, např. divadelní workshop během mezinárodního filmového festivalu Festival International du Film de Nancy „Aye Aye“ (Francie).
Frank se věnoval i teatro-terapeutické práci v krizových oblastech v Arménii, Gruzii a na Ukrajině.