Letní kreativní škola pro učitele

Jste učitel/ka na základní škole a máte chuť si vyzkoušet učení trochu jinak?
Rádi přidáváte do svých hodin kreativní prvky a zkoušíte nové věci?
Oslovuje Vás mezioborová spolupráce s dalšími kolegy a odborníky?

Přijeďte načerpat inspiraci do krásné přírody Orlických hor na Letní školu, kde jsme pro vás s naším týmem připravili třídenní program věnovaný tvůrčímu vzdělávání, interdisciplinární výuce, nástrojům audiovizuální dokumentace, projektové práci a vzájemnému sdílení. Naším cílem je nenásilným způsobem zapojit celého člověka do procesu učení, s využitím uměleckého přístupu jako nástroje pro komunikaci. Nabízíme otevřený a bezpečný prostor s podporou zkušených profesionálů, kteří mají dlouhodobou praxi v oboru vzdělávání, jak na praktické, tak na teoretické a politické úrovni.

Kdy? 30.7. – 2.8. 2024 s možností prodloužení do 4.8. 2024

Kde? V Kulturním centru Schule v Orlických horách www.schule.cz

Pro koho? Náš program je určen učitelům a učitelkám všech aprobací, kteří mají zájem rozvíjet mezioborový přístup k procesu učení, posilovat kreativitu a kreativní myšlení ve výuce, založenou na symbióze znalostí, dovedností, hodnot a osobních zkušeností. Letní škola je otevřena všem pedagogům, kteří mají zájem o inovativní a zkušenostní vzdělávání. (Při naplnění kapacity upřednostňujeme zájemce z Královéhradeckého regionu.)

Co nabízíme? Nabízíme otevřený a bezpečný prostor pro tvorbu, vzdělávání a vzájemné sdílení s možností načerpat novou inspiraci pro další školní rok v krásném prostředí Orlických hor.

Našimi hlavními tématy jsou:
Rozvoj kreativního učení a myšlení.
Interdisciplinární výuka vedená formou tvůrčích projektů.
Zpětná vazba a sebereflexe.
Dokumentace a prezentace vlastní výuky.
Rozšíření kulturních a digitálních kompetencí.
Umění jako nástroj komunikace a prostředek mezioborového kreativního učení.

Jak to děláme? Propojujeme, sdílíme, spolupracujeme, prožíváme, zaznamenáváme!
Vedeme zážitkové hodiny a workshopy, během kterých mají učitelé možnost vyzkoušet si jednotlivé metody kreativního přístupu k výuce v praxi. Připravujeme diskuse, přednášky a prezentace založené na osvědčených příkladech z praxe. Nabízíme možnost tvorby vlastního programu i přípravy výukových hodin ve spolupráci s naším lektorským týmem. Věnujeme se zpětné vazbě a sdílení zkušeností mezi účastníky. V našem programu klademe důraz na podporu rozvoje klíčových kompetencí a jejich aplikaci ve školní praxi. Představujeme širokou škálu možností dokumentace výuky a její následnou reflexi. To vše v inspirativním prostředí staré německé školy, která se nachází v jedinečné krajině Orlických hor.

Kdo jsme? Jsme tým zkušených profesionálů, kteří mají dlouhodobou praxi v oboru vzdělávání, jak na praktické, tak na teoretické a politické úrovni. Náš tým Letní školy se skládá z odborníků na kreativní vzdělávání a současných umělců z výtvarné a performativní oblasti s pedagogickou zkušeností. Spolupracujeme se Společností pro kreativní vzdělávání (SPKV).

Náš tým:
Koordinátorka projektu: MgA.Kateřina Fojtíková (pedagožka, zakladatelka Schule),
lektoři a lektorky: Mgr.Romana Bartůňková (vyučující na gymnáziu, lektorka pedagogického minima a členka platformy Máš umělecké střevo?)
MgA.Katarina Kalivodová (ředitelka Společnosti pro kreativitu ve vzdělávání)
MgA.Eva Koťátková (umělkyně, držitelka ceny J.Chalupeckého, v současné době připravuje výstavu pro český pavilon na Bienále v Benátkách. Eva se dlouhodobě věnuje tématu vzdělávání a práci s pedagogy a to jak ve své tvorbě, tak v rámci projektu Škola Imaginace),
MgA.Matěj Smetana PhD (Pedagog, umělec, v současné době učí v ateliéru kresby na Akademii výtvarných umění. Dlouhodobě se věnuje interdisciplinární výuce a práci s pedagogy. https://www.matejsmetana.net),
MgA.Roman Horák (Umělec, pedagog, věnuje se fyzickému divadlu).
Konzultantka: Mgr.Aneta Gáborová

Cena za třídenní pobyt s ubytováním (3noci) a oběd je 2600Kč. Snídani a večeři lze zajistit na místě. Cena bez ubytování je 1000Kč.

Ubytování: Ubytování ve dvoulůžkových pokojích nabízíme ve dvou a vícelůžkových pokojích zde: https://www.aparthotelpanorama.cz/rezervace/

Předběžná přihláška a formulář: zde